Zachodniopomorskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych

"Powrót  z  U" w Szczecinie

       Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień

71-241 Szczecin,ul. Klonowica 1a 

Masz problem lub pytania zadzwoń do nas! 

tel. 91 48 88 355 lub 519142906  (telefon dostępny w godzinach pracy Poradni)

Nawigacja serwisu
 
 

Serwis internetowy sfinansowano ze środków własnych.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

 
Statystyki serwisu
  • Odwiedzin: 376
  • Dzisiaj: 29
 

Aktualności

 
Dnia: 2011-04-27 17:54
Czego ci diler nie powie...

Kupując narkotyk na dyskotece, koncercie, w pubie, czy wiesz czym grozi ta „zabawa"? Dealer tylko zachwala towar, nie informuje cię o negatywnych skutkach zażycia przez ciebie narkotyku. Dla niego najważniejszy jest zysk oraz to, abyś do niego wrócił po następną dawkę. Miej świadomość! Narkotyk to substancja psychoaktywna niszcząca po cichu, lecz konsekwentnie twoją osobowość czyli CIEBIE. Biorąc narkotyk „dla sportu", czy systematycznie, zawsze będzie on wpływał na zmiany w twojej psychice. Zawsze będą to zmiany na gorsze, nigdy na lepsze.

 

Wiedz, że jednorazowa zabawa z narkotykami może zakończyć się chorobą zwaną uzależnieniem. Narkotyki dają silniejsze bodźce niż dostarczane przez naturę, ale są to bodźce sztuczne, które doprowadzają do przymusu ich używania i nierealistycznego patrzenia na świat i swoje problemy. Wskutek zażywania narkotyków tracisz naturalną odporność na stresy, nie dajesz sobie możliwości nauczenia się radzenia sobie z problemami na trzeźwo. Będąc uzależnionym potrzebujesz „chemicznego wspornika", aby „normalnie" funkcjonować. Czy chcesz tak żyć?

 

Wiedz, że narkotyki hamują rozwój osobowości, kontakt z własnymi uczuciami oraz możliwość kierowania własnym życiem. Złudne jest przekonanie, że narkotyki dadzą ci wolność... w pewnym momencie dostrzeżesz, że to narkotyk rządzi twoim życiem. On ci dyktuje, co masz robić, np. nie iść do szkoły, zawalić studia, rozstać się z bliską osobą, nienawidzić siebie, żyć na ulicy, rzucić prace, kraść, prostytuować się, żebrać - aby tylko mieć na następną dawkę. To narkotyk karze ci mieć poczucie bezradności i bezsensu życia, karze ci drwić z siebie i innych, mieć chęć zabicia siebie.

Nasze artykuły