|
Serwis internetowy sfinansowano ze środków własnych.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
|
|
Statystyki serwisu
- Odwiedzin: 682
- Dzisiaj: 76
|
|
|
Aktualności
Dnia: 2023-01-16 19:27
Oferta Poradni na 2023 - finansowana z dotacji Gminy Miasta Szczecin
Oferta obejmuje poniższe działania:
-
Diagnoza i konsultacje - Szczegółowa diagnoza problemu w indywidualnym kontakcie – specjalista terapii uzależnień i/lub lekarz psychiatra, nozologiczna oraz diagnoza poziomu uzależnienia według klasyfikacji ICD-10.Diagnosta ustala, jaki rodzaj pomocy będzie najodpowiedniejszy dla danego pacjenta. A następnie kieruje na: dalszą diagnostykę, gdy jest taka potrzeba, spotkania interwencyjne, czy indywidualną terapię uzależnień, terapię motywującą do podjęcia leczenia w ośrodkach stacjonarnych lub na leczenie w ośrodkach stacjonarnych czy szpitala psychiatrycznego (obowiązują wcześniejsze zapisy – finansowana z kontraktu z NFZ , przy rejestracji zbieramy dane osobowe- chronione zgodnie z wytycznymi RODO- na wizycie trzeba okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem w celu weryfikacji tożsamości)
-
Procedura krótkiej interwencji wobec przyjmujących substancje psychoaktywne oraz eksperymentujących z narkotykami oraz ich rodzin i bliskich. W jej skład wchodzi: Poradnictwo telefoniczne oraz Poradnictwo I go kontaktu
-
Poradnictwo rodzinne - od 1 do 4 spotkań na rodzinę lub bliskich - forma wsparcia dla rodziny pacjenta, ukierunkowana na pomoc w motywowaniu osoby uzależnionej do leczenia, wytrwania w procesie zmiany i utrzymania abstynencji.
-
Spotkania indywidualne - wczesna interwencja - dla osób zagrożonych narkomanią, eksperymentujących z narkotykami lub tzw. dopalaczami, okazjonalnie ich używających (po diagnozie wstępnej - obowiązuje kolejka oczekujących)
-
Grupa dla członków rodzin - w każdy czwartek od 18.00- wstęp wolny ( w czasie pandemii obowiązują zapisy lub uczestnictwo online za pomocą Teams Microsoft);
-
Zajęcia warsztatowe dla rodziców (obowiązują wcześniejsze zapisy)
-
Systemowa terapia rodzin (obowiązują wcześniejsze zapisy)
-
Program Wzmacniania Rodzin 10-14- W programie mogą wziąć udział dzieci w wieku 10-14 lat zagrożone alkoholizmem i ich rodzice lub opiekunowie – program realizujemy na terenie Poradni lub w szkołach, po wcześniejszym ustaleniu z dyrekcją.
-
Sesje "zerowe" - kwalifikacyjne
-
Sesje podstawowe - 7 spotkań – grupowe - Program jest prowadzony metodą warsztatową w formie sesji dla rodziców, dla młodzieży i rodzinnych. Sesje dla rodziców i młodzieży odbywają się równolegle w tym samym czasie (1 godzina). Po ich zakończeniu rodziny wspólnie uczestniczą w sesji rodzinnej (2 godziny). Sesje dla rodziców prowadzi 1 osoba, sesje dla młodzieży 2 osoby, na sesji rodzinnej wszyscy spotykają się razem.
-
Terapia indywidualna - dla osób nadużywających, uzależnionych od środków psychoaktywnych (po diagnozie wstępnej - obowiązujekolejka oczekujących) w zakresie:
-
Terapia uzależnień prowadzona jest przez specjalistów terapii uzależnień, instruktorów terapii uzależnień i psychoterapeutów. Początkowo nastawiona na poprawę jakości życia i obniżenie używania środków psychoaktywnych, tj. rozpoznawanie sytuacji nawrotu, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprawę kontaktów z rodziną i z innymi ludźmi. Daje ona umiejętność rozpoznawania nacisków wewnętrznych, zewnętrznych i przeciwstawianie się im, umiejętności podejmowania decyzji, szukania wsparcia i udzielania pomocy innym.
-
Terapia indywidualna dla osób z rodzin z problemem uzależnienia(psychoterapeuta, psycholog) Naszą pomocą obejmujemy dzieci i młodzież z rodzin z problemem uzależnienia. Kluczowa rolę w powstawaniu uzależnienia pełnią czynniki środowiskowe, a w szczególności rodzina, która jest podstawowym środowiskiem wychowawczym dziecka. Brak właściwego wsparcia w jego rozwoju powodować może miedzy innymi niepowodzenia szkolne, zaburzenia zachowania i osobowości, zaburzenia emocjonalne, trudności w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych. Uzależniony rodzic czy opiekun dziecka zakłóca prawidłowe funkcjonowanie układu rodzinnego
-
Pomoc postrehabilitacyjna dla neofitów poprzez Indywidualną terapię podtrzymującą dla osób w abstynencji oraz spotkania grupowe dla neofitów
-
Krótka interwencja i pomoc terapeutyczna dla osób uzależnionych krzyżowo i osób z podwójną diagnozą -W przypadku podwójnej diagnozy pacjenci Ci są objęci stałą opieką lekarza psychiatry – (farmakoterapia) i indywidualną terapią u specjalistów.
- Sobotnie dyżury interwencyjne
|
Nasze artykuły
|
|
: :
:
:
:
:
:
:
:
|